Biuro

Biuro

Moją specjalnością jest architektura wnętrz i architektura kubaturowa, a także obiekty znajdujące się pod opieką konserwatora zabytków.
Towarzyszę moim Klientom podczas całego procesu inwestycyjnego: począwszy od oceny przydatności gruntu pod zabudowę, poprzez projektowanie i prowadzenie procedur administracyjnych, po nadzory autorskie przy realizacji inwestycji.

Mam na koncie obiekty na działkach o skomplikowanych warunkach gruntowych, złożonej drodze formalnoprawnej, niestandardowym programie funkcjonalnym. Posiadam rozbudowaną sieć sprawdzonych specjalistów branżowych, rzeczoznawców, jak również specjalistów z zakresu badań geologicznych, geodezji, hydrogeologii i ochrony środowiska.
Wspomagając moich Klientów w kreowaniu inwestycji, szukam rozwiązań funkcjonalnych, niesztampowych i ponadczasowych. Przykładam dużą wagę do ekonomicznych uwarunkowań inwestycji. Analizuję potrzeby Klienta oraz kontekst przestrzenny i kulturowy.
Uważam, że architektura to nie tylko proces twórczy i zabawa formą ale również olbrzymia odpowiedzialność za funkcjonalny i ekonomiczny sukces inwestycji.
Projektując wnętrza wiem, że prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie przestrzeni, która zawiera w sobie nie tylko ciekawą i ponadczasową wizję artystyczną ale i jest funkcjonalna i komfortowa.

Przy zmieniających się stale trendach, mając duże doświadczenie w projektowaniu, potrafię zadbać o spójność koncepcji i jej perfekcyjną realizację. Po to, aby wykreować miejsca z duszą, wielowymiarowe i wyjątkowe – takie, jakimi są moi Klienci!

Lubię dzielić się moją wizją piękna, komfortu i harmonii, a każdemu projektowi poświęcam osobiście maksimum uwagi, zaangażowania i wiedzy.

W obecnych czasach nadmiaru bodźców, pośpiechu i przeładowania wrażeń jeszcze bardziej ważne stało się stworzenie azylu, do którego dobrze jest wracać – kojącego zmysły, wnoszącego spokój, dającego przestrzeń do odzyskania równowagi.

Zapraszam do kontaktu – powiedz, czego szukasz, a ja pomogę Ci spełnić Twoje marzenie!

Ewa Prejs Founder & CEO

O mnie

Ukończyłam wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuję się projektowaniem, ale zagadnienia estetyki i funkcjonalności przestrzeni, formy architektonicznej budynków i wnętrz są moim hobby odkąd pamiętam, a studia i rożnego rodzaju szkolenia i warsztaty architektoniczne, które odbyłam i w których wciąż uczestniczę, są nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim narzędziem do łączenia mojej pracy zawodowej z pasja.
Po zakończeniu studiów zdobywałam doświadczenie w renomowanych śląskich biurach projektowych, a po kilku latach prowadziłam pracownię projektową dla spółki GC Investment S. A. i tworzyłam dział projektowy dla GC Investment – PL Sp. z o. o. w Katowicach.
Posiadam uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej 03/OPOKK/2011 i jestem czynnym członkiem Izby Architektów RP.
Jestem autorką zarówno wielkopowierzchniowych obiektów komercyjnych, architektury kubaturowej, renowacji obiektów wpisanych do rejestru zabytków, jak i projektów indywidualnych domów jednorodzinnych oraz wnętrz.

W 2014 roku założyłam autorską pracownię projektową, co pozwoliło mi na stworzenie zespołu współpracowników rozumiejących architekturę w podobny sposób jak ja i wykonujących swoją pracę z taką samą pasją, a praca pod własnym nazwiskiem stała się przepustką do realizacji projektów całkowicie w zgodzie z moją koncepcją estetyczną.
Prywatnie czuję się mocno związana ze Śląskiem, który uważam za niewyczerpane źródło inspiracji.

Zapraszam do współpracy i kontaktu,
Ewa Prejs